Së shpejti kërkesa për paraburgim për shtetasin turk që dyshohet se theri për vdekje 26-vjeçarin në Prizren

Prishtinë | 08 Kor 2024 | 11:28 | Nga Ekonomia Online

Një 26-vjeçar nga Prizreni, ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga thika.

Lidhur me ngjarjen tragjike si i dyshuar është ndaluar një shtetas turk.

Rastin po e heton Prokuroria Themelore e Prizrenit.

Zëdhënësja Fitore Mehmeti – Sejrani, tha për Klankosova.tv se E.A dyshohet për vepren penale “Lëndim i rëndë trupor”.

Mehmeti-Sejrani theksoi se i dyshuari është ndaluar për 48 orë dhe brenda afatit ligjor do të bëhet kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit.

“Rasti është duke u hetuar nga prokuroria në bashkëpunim me policinë. Për shkak të ndjeshmërisë së rastit, në këtë fazë nuk mund t’ju japim detaje tjera”, tha ajo.

Të ngjashme