Shefi i Konsullatës së Kosovës në Kanada: Krenohemi me Ylber Kusarin në shoqërinë kanadeze

Prishtinë | 04 Jan 2022 | 15:25 | Nga Ekonomia Online

Shefi i Misionit në Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Toronto, Kanada, Donat Syla ka reaguar pas lajmeve për martesën e Ylber Kusarit, vëllait të deputetes Mimoza Kusari-Lila.

Syla përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Ylberi është ndër përkrahësit më të mëdhenj të misionit të Kosovës.

“Ylber Kusari, është një ndër miqtë e mi më të vlefshëm këtu në Kanada. Është ndër suportuesit më të mëdhenj të aktivitete të misionit tonë. Është ndër përfaqësuesit e vendit tonë me të cilin ne krenohemi në shoqërinë kanadeze, me vlerat intelektuale, njerëzore dhe kombëtare që Ylberi përfaqëson”, ka shkruar Syla.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme