Sherifi për kritikat e “grupit të Tiranës”: Emisarët me qasje lindore kundër emisarëve perëndimor

Prishtinë | 09 Qer 2023 | 16:01 | Nga Ekonomia Online

Sekretari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka reaguar ndaj kritikave të Hysamedin Ferajt dhe Elvis Hoxhës ndaj emisarëve perëndimor për dialogun Kosovë-Serbi.

Ai është treguar shumë i ashpër me zyrtarët e Vetëvendosjes, duke i quajtur “emisarë” me qasje lindore.

“Emisarët me qasje lindore kundër emisarëve perëndimor! A po na përsëritet historia?”, ka shkruar Sherifi në “Facebook”.

Të ngjashme