Si të largoni qimet e fytyrës për 15 minuta, me vetëm 3 përbërës

Prishtinë | 22 Jan 2023 | 19:47 | Nga Ekonomia Online

Qimet e fytyrës shpeshherë tek gjinia femërore mund të jenë irrituese, andaj këto të fundit tentojnë të gjejnë metoda të ndryshme për t’i hequr ato.

Ka mënyra të ndryshme se si të shpëtoni nga qimet e trupit, përfshirë metoda natyrale dhe trajtime të ndryshme mjekësore.

Megjithatë, metodat natyrale shpeshherë janë më pak të kushtueshme, që mund t’i përballojë çdokush, transmeton lajmi.net.

Andaj, për ju ne sot kemi metodën me tre përbërës natyral, të cilët mund t’i gjeni në kuzhinë.

Përbërësit:

– 2 lugë çaji mjaltë

– 1 lugë çaji pastë bollguri

– 2 lugë çaji lëng limoni

Përgatitja:

– Përzieni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në zonën ku doni të hiqni qimet;

– Lejeni përzierjen për 15 minuta;

– Pas kësaj, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë;

–  Më pas, aplikoni kremin e fytyrës;

Përsëriteni këtë proces 2-3 herë në javë dhe, pas një muaji, qimet do të largohen përgjithmonë. 

Të ngjashme