Sot mblidhet Qeveria Kurti

Prishtinë | 16 Maj 2022 | 09:12 | Nga Ekonomia Online

Anëtarët e kabinetit qeveritar të Kosovës do të mbledhen sot me fillim nga ora 10:00.

Mbledhja do të kryesohet nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, në mungesë të kryeministrit Albin Kurti, i cili ndodhet në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës, e cila do të udhëhiqet nga Zëvendëskryeministri i Parë i Republikës së Kosovës për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi”, njoftoi qeveria përmes një komunikate.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme