10 golashënuesit më të mirë në LaLiga, prinë Benzema

Prishtinë | 25 Dhj 2021 | 20:01 | Nga Ekonomia Online

Është publikuar lista me dhjetë golashënuesit më të mirë në LaLiga. Kësaj liste i prinë ylli i Real Madridit, Karim Benzema.

Ai deri më tani ka shënuar 15 gola dhe ndiqet nga sulmuesi i Betis, Juanmi me 11 gola.

Në vendin e tretë radhitet Vinicius Junior, bashkëlojtari i Benzemas, me 10 gola, shkruan Sinjali Sport.

Ndërsa fundin e kësaj liste e prek Luis Suarez i Atlethico Madridit, me 7 gola.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme