Benzema: Ai që kritikon Messin nuk di asgjë rreth futbollit

Prishtinë | 23 Jan 2022 | 15:22 | Nga Ekonomia Online

Karim Benzema ka dhënë disa komente lidhur me Lionel Messi, dikur rivalin e tij më të frikshëm.

Ylli francez i Real Madrid, Karim Benzema po kalon në një formë jashtëzakonisht të lartë. Ai është aktiv edhe jashtë fushave, duke dhënë komente të ndryshme.

Së fundmi, sulmuesi është pyetur për Lionel Messi, i cili po ngec për të kapur formën e tij te PSG.

Benz beson se ai që kritikon Leo Messin thjesht nuk e njeh futbollin.

“Nuk mund ta kritikoni dikë si ai. Dikush që kritikon Messin nuk kupton asgjë rreth futbollit”, ka thënë Benzema, transmeton lajmi.net.

Ditë më parë, Benzema tha se futbolli së fundmi po vlerësohet vetëm në numër golash dhe kjo nuk i pëlqen atij.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme