Ambasada Amerikane përgëzon Dardanët për ndeshjen me Anglinë

Prishtinë | 11 Sht 2019 | 09:40 | Nga Ekonomia Online

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë e ka përgëzuar Kombëtaren e Kosovës për performancën e saj të fortë kundër Anglisë.

Sipas kësaj ambasade, në sport dhe në shumë fusha të tjera, Kosova po tregohet e gatshme për liga të mëdha, njofton Klan Kosova.

“Mezi e presim ndeshjen e radhës në shtëpi”.

Më poshtë mund ta lexoni urimin e plotë të ambasadës në gjuhën angleze.

Congratulations to the Kosovo National Team for its strong performance against England. In sports, as in so many…

Gepostet von U.S. Embassy Pristina, Kosovo am Mittwoch, 11. September 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme