Arrihet marrëveshja, Martinez transferohet tek Barcelona

Prishtinë | 16 Maj 2020 | 14:59 | Nga Ekonomia Online

Interi dhe Barcelona duket se kanë gjetur marrëveshje mes tyre në lidhje me të ardhmen e Lautaro Martinezit.

Zikaltrit dhe katalansit kanë arritur marrëveshje për kalimin e sulmuesit argjentinas në Camp Nou.

Kampionët e Spanjës duhet të paguajnë 111 milionë euro. Kjo është klauzola e lirimit të futbollistit argjentinas.

Sipas Marcas, katalanasit do të paguajnë 60 milionë euro kesh, ndërsa 50 të tjera do t’i ofrojnë kartonin e një futbollisti. Trajneri i Interit, Antonio Conte, ende nuk e ka ndarë mendjen se cilin lojtar do ta transferojë nga skuadra spanjolle.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme