Arsenali përgatit 18 milionë për Banegën

Prishtinë | 26 Dhj 2018 | 15:40 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, shpreson që ta sjellë ish-mesfushorin e tij, Ever Banega, te Arsenali, sipas mediumit argjentinas Rosario3.

Dyshja kishin punuar bashkë për dy stinorë te Sevilla, dhe Emery beson se mund ta transferojë atë për 20 milionë euro.

Banega pritet që të kalojë në radhët e Topçinjve që nga janari, në rast se Sevilla pranon ofertën për të.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme