Atalanta transferon talentin e Juves

Prishtinë | 14 Kor 2017 | 13:13 | Nga

Atalanta ka nënshkruar zyrtarisht me Riccardo Orsolinin me një huazim dyvjeçar nga Juventusi, me opsionin e blerjes dhe kundër-opsionin e blerjes.

Anësori italian u bashkua me “Bianconerët” nga Ascoli në janar, por u huazua përsëri në Serie B për pjesën e mbetur të sezonit.

Pas përfundimit si golashënuesi më i mirë në Kupën e Botës U20, kishte spekulime se Orsolini mund të qëndronte në Torino, por ai u transferua në Atalanta për dy sezonet e ardhshme.

Klubi nga Bergamo do të ketë një mundësi për të blerë lojtarin, por Juve do të jetë në gjendje ta anashkalojë atë me një mundësi të vetëm.

“Atalanta B.C njofton nënshkrimin e Riccardo Orsolinit për një huazim dyvjeçar nga Juventusi me opsionin dhe kundër-opsionin”, ka konfirmuar Atalanta në faqen e tyre zyrtare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme