“Bale duhet të luajë më shumë”

Prishtinë | 05 Sht 2020 | 18:42 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Wales është i lumtur që ka një lojtarë të mirë në skuadër por ai thotë se nëse nuk luan nuk mund të presësh shumë

Ryan Giggs ka pranuar që Gareth Bale duhet të këtë “më shumë minuta të luajtura” në mënyrë që të arrijë prapë majën, me uelsianit që është lidhur me një largim nga Real Madridi.

“Me këtë situatë, nuk ndryshon asgjë. Jam i lumtur me Gareth Bale kur vjen këtu. Ai është yll në skuadër dhe të gjithë e respektojnë”, tha trajneri i Walesit.

“Si gjithë të tjerët ai ka nevojë më shumë për stërvitje dhe më shumë minuta të luajtura”.

“Jam i kënaqur me Gareth që ai arriti të luajë 45 minuta. Ai ka bërë në dy apo tri ditë trajnim. Finlanda janë një skuadër fizike dhe ju vënë në vështirësi por ai luajti mirë për ne për 45 minuta”. 

Të ngjashme