Calhanoglu fillon testet mjekësore

Prishtinë | 22 Qer 2021 | 10:40 | Nga Ekonomia Online

Hakan Calhanoglu është kthyer në Milano ku do t’i nënshtrohet testeve mjekësore, në prag të kalimit në Inter.

Lojtari turk ka rënë dakord të nënshkruajë një marrëveshje tre vjeçare, me 5 milionë euro në vit dhe do të bashkohet me Nerazzurrit si një agjent i lirë.

Sipas raporteve në Itali, marrëveshja vjen me shtesa prej 1 milionë euro në sezon, raporton Football Italia, transmeton Klankosova.tv.

Calhanoglu ishte bashkuar me Milanin më 2017, dhe ata i ofruan 27 vjeçarit një marrëveshje të re prej 4 milionë eurosh në vit për të zgjatur qëndrimin e tij në klub.

Megjithatë, Calhanoglu hodhi poshtë ofertën dhe vendosi të bashkohej me rivalin lokal të tij.

Ai pritet të zëvendësojë Christian Eriksenin, karriera e të cilit duket në dyshim pasi i është vendosur një defibrilator zemre.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme