Chelsea në kërkim të një qendërmbrojtësi, shënjestron tre prej tyre

Prishtinë | 01 Kor 2022 | 11:31 | Nga Ekonomia Online

Chelsea ka kontaktuar Sevillan lidhur me disponueshmërinë e qendërmbrojtësit Jules Kounde, sipas raporteve lokale në Spanjë.

Skuadra e Premier League është në kërkim për një mbrojtës të ri dhe raportet e fundit në Itali kishin theksuar se ata ishin të interesuar për mbrojtësin e Juventusit Matthijs de Ligt si dhe për Kalidou Koulibaly të Napolit.

Megjithatë, ABC de Sevilla raporton se Chelsea ka kontaktuar me andaluzianët për Kounde, me të cilin ata ishin shumë të lidhur 12 muaj më parë.

Raporti thekson se klubi i Stamford Bridge i ka thënë Sevillas se ata janë të prirur për të “mbyllur marrëveshjen sa më shpejt të jetë e mundur”.

Mediat italiane kanë raportuar ditët e fundit se çmimi i ngritur i De Ligt ka bërë që Chelsea të hezitojë për ta transferuar, kjo është arsyeja pse ata po kërkojnë alternativa.

Koulibaly thuhet se është i disponueshëm pasi bisedimet për kontratat me Napolin duket se janë në bllokim dhe ai ka qenë i lidhur me Chelsean, por skuadra e Thomas Tuchel duket se po eksploron të gjitha mundësitë. 

Të ngjashme