Çmimi i Perisic bie 40 për qind

Prishtinë | 10 Jan 2019 | 09:38 | Nga Ekonomia Online

Çmimi i Perisic bie 40 për qind pas interesimit të Manchester United

Sipas Tuttosport, çmimi i sulmuesit të Interit, kroatit Ivan Perisic ka rënë nga 50 milionë funta në 30 milionë sish.

Manchester United është lidhur shumë me kalimin e 29 vjeçarit muajve të fundit dhe nuk përjashtohet mundësia që ata ta marrin atë gjatë këtij afati kalimtar.

Perisic ka kontribuar me tri gola dhe dy asiste në 17 ndeshje për Interin në Serie A këtë sezon.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme