Cristiano Ronaldo arrin në stërvitjen e Manchester Utd me veturën e tij 140 mijë euroshe të markës ‘Lamborghini’

Prishtinë | 08 Sht 2021 | 13:15 | Nga Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo u paraqit për stërvitjen e Manchester United në stilin më të mirë të tij të mërkurën pasi mbërriti me një ‘Lamborghini’ në vlerë prej 170,000 funtesh (143,000 eurosh) – duke i dhënë kështu dritën e gjelbër gazetarëve ndërsa bota pret debutimin e tij të dytë për Djajtë e Kuq.

Ai përfundoi kthimin e tij përrallor në Old Trafford në ditën e afatit të transferimit, duke u larguar nga Juventusi për një kontratë në vlerë 15 milionë euro + tetë milionë bonuse, shkruan DailyMail.

Ronaldo mbërriti në Carrington këtë javë për të folur me shefin e tij të ri dhe ish-shokun e skuadrës dhe tani po përpiqet të largohet pasi të kthehet nga detyra ndërkombëtare e Portugalisë ndërsa përgatitet për një paraqitje të mundshme kundër Newcastle në Old Trafford, vetëm tri ditë larg të shtunën pasdite.

Ronaldo ka ardhur për ditën e tij të dytë të stërvitjes pasi u fotografua përsëri në kompleksin Carrington për herë të parë që nga kthimi i tij në shtëpi, ndërsa ai u pa duke lëvizur me sende dhe duke buzëqeshur së bashku me shokët e tij të rinj të skuadrës.

Në serinë e fotografive të marra nga sulmi i parë i Ronaldos në fushën e stërvitjes me United, ai mund të shihet duke ecur me ritmin e tij dhe gjithashtu duke u përpjekur për ta mbajtur veten të ftohtë me ujë në nxehtësinë përvëluese.

Ronaldo u prezantua me lojtarët e United që aktualisht nuk janë në detyrë ndërkombëtare, duke përfshirë Juan Mata, Fred dhe bashkatdhetarin Diogo Dalot.

Dalot dukej veçanërisht i shoqërueshëm me kolegun e tij gjatë seancës stërvitore, duke e shikuar atë me admirim të qartë dhe një buzëqeshje të gjerë në fytyrën e tij.

Ronaldo iu bashkua Unitedit në një marrëveshje dyvjeçare dhe mbërriti në Manchester të enjten e kaluar, pasi ishte liruar herët nga skuadra e Portugalisë pasi u godit me një pezullim për një rezervim.

Ronaldo ka qëndruar me të dashurën e tij Georgina Rodriguez, si dhe fëmijët e tyre Cristiano Ronaldo Jr, 11 vjeç, Alana Martina dos Santos Aveiro, tre, Eva Maria Dos Santos, katër, dhe Mateo Ronaldo, gjithashtu katër. Prona mahnitëse përfshin një pishinë, palestër, dhomë kinemaje, vaskë të nxehtë dhe patrullë sigurie me gjashtë veta.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme