“Dembele është më i mirë se Mbappe”

Prishtinë | 03 Dhj 2021 | 13:31 | Nga Ekonomia Online

Joan Laporta, numri një i Barcelonës, ka deklaruar se dëshira e lojtarit por edhe e klubit, është që të vazhdojë “martesa” mes tyre.

Madje, Laporta ka shkuar edhe më larg, duke thënë se Dembele është më i mirë se sulmuesi që pritet të zbresë dhe të luajë në La Liga nga sezoni i ardhshëm, Kylian Mbappe.

“Ne duam që ai të vazhdojë. Edhe ai dëshiron të qëndrojë. Jam tifoz i Dembélésë, për mua është më i mirë se Mbappé”, u shpreh Laporta.

Dembele ka nisur sezonin e pestë në Camp Nou.

Lëndimet kanë bërë që ai të zbresë në fushë 121 herë, ka shënuar 30 gola. 

Të ngjashme