Dita e Akil Gjakovës dhe Laura Fazliut

Prishtinë | 19 Shk 2021 | 11:02 | Nga Ekonomia Online

Pas Majlinda Kelmendit që rrëmbeu medalje të Brontë në Tel Aviv të Izraelit, do të kërkojnë diçka medalje edhe Akil Gjakova e Laura Fazliu.

Akil Gjakova, që garon në kategorinë -73 kg, rundin e parë e ka kaluar pa luftë, derisa në rundin tjetër do të ketë punë me portugezin, Joao Fernando.

Në anën tjetër, Laura Fazliu garon në kategorinë -63kg.

Ajo tashmë e ka kaluar Habibe Afyonlu dhe në rundin tjetër do të ketë punë me britaniken, Lucy Renshall.

Kjo garë është e vlefshme për pikë olimpike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme