Figo: Ronaldo bëri zgjedhjen më të mirë duke u transferuar te Man Utd

Prishtinë | 24 Sht 2021 | 16:50 | Nga Ekonomia Online

Legjenda e Portugalisë, Luis Figo beson se kthimi i Cristiano Ronaldos në Manchester United është ‘zgjedhja më e mirë që ai mund të bëjë’.

Ylli portugez iu bashkua Bianconerëve nga Real Madridi për 112 milionë euro në 2018 dhe shënoi 101 gola në 134 paraqitje me gjigantët e Serie A.

Por, Ronaldo ndërroi Zonjën e Vjetër me Djajtë e Kuq në një marrëveshje prej 15 milionë eurosh gjatë javës së fundit të afatit kalimtar të verës.

Bashkëkombësi i tij, Luis Figo shpjegoi pse 36-vjeçari mori vendimin e duhur duke u kthyer në Old Trafford.

Ronaldo kishte luajtur tashmë me gjigantët e Ligës Premier midis viteve 2003 dhe 2010 kur ai shënoi 118 gola në 292 ndeshje.

“Unë mendoj se Manchester Unitedi është zgjidhja më e mirë për Cristianon. Është një vend që ai e njeh, ka një histori në atë klub, tifozët e duan atë”.

“Mendoj se është vendi më i mirë për të qenë në pjesën e fundit të karrierës së tij”, ka thënë Figo për GiveMeSport.

Ish-ylli i Juventusit tashmë ka shënuar tre gola në katër paraqitje në të gjitha garat në magjinë e tij të dytë në Manchester United.

Të ngjashme