Formacionet zyrtare: Drita – Trepça ’89

Prishtinë | 20 Shk 2021 | 12:33 | Nga Ekonomia Online

Kampioni i Kosovës do të mirëpres Trepça ’89 në stadiumin e qytetit në Gjilan, në kuadër të javës së 20-të.

Trepça është duke luftuar për mbijetesë, ndërkohë që Drita po mundohet të shkëputet nga përcjellësi më i afërt, Ballkani.Fidan Gërbeshi e Erjon Vucaj mungojnë për shkak të kartonave, ndërsa Brdarovski për shkak të dëmtimit në ndeshje me Llapin. Rikthehet me ekipin Ardian Cuculi gjithashtu edhe dy ardhjet e reja Henry dhe Priestley do të jenë në stol.

Formacionet zyrtare:

Drita:  Rexhepi, Arago, Limani, Namani, Ahmeti, Xh.Shabani, Blakcorri, B. Shabani, Fazliu, Rexha, Alidema.

Trepça ’89: Hyseni, Pllana, Berisha, Nimani, Arb. Muja, Darwish, Ard. Muja, Jashari, Shala, Ademi, Mashau.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme