FShF homazhe për legjendën e Tiranës, Skënder Hyka

Prishtinë | 06 Kor 2018 | 13:57 | Nga

Janë zhvilluar paraditen e së premtes homazhet për ish-futbollistin e Tiranës, Skënder Hyka, i cili ndërroi jetë të enjten.

Hyka lindi në vitin 1944 dhe e kaloi të gjithë karrierën e tij sportive në klubin e vendlindjes “17 Nëntori”, në rolin e sulmuesit.

Ai ka luajtur edhe për ekipin kombëtar në një rast.

Prej vitit 2009 ka qenë kreu i Komisionit të Konkurrencës, ndërsa ishte pjesë e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF).

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme