Gattuso e shmang suspendimin për derbin Madonnina

Prishtinë | 12 Mar 2019 | 17:33 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso ka shmangur dënimin për derbin “Della Madonnina” kundër Interit në këtë fundjavë.

Gattuso rrezikonte të suspendohej për derbin lokal pas përjashtimit në fitoren prej 1 me 2 ndaj Chievos, të shtunën, transmeton Koha.net.

Megjithatë, FIGC ka konfirmuar sot se trajneri i Milanit është gjobitur me 15 mijë euro, por nuk është suspenduar dhe do ta udhëheqë ekipin e tij në derbin ndaj Interit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme