Gjermani – Japoni, formacionet zyrtare

Prishtinë | 23 Nën 2022 | 13:34 | Nga Ekonomia Online

Kampanjën e tyre në Kampionatin Botëror do ta nisin Gjermania dhe Japonia.

Të dy këto kombëtare janë pjesë e grupit C.

Të dy përzgjedhësit, Hansi Flick dhe Hajime Moriyasu kanë publikuar formacionet zyrtare.

Gjermania: Neuer; Sule, Rudiger, Schlotterbeck, Raum; Kimmich, Gundogan; Gnabry, Muller, Musiala; Havertz

Japonia: Gonda; Sakai, Itakura, Yoshida, Nagatomo; Endo, Ito; Kamada, Tanaka, Kubo; Maeda.

Ndeshja fillon në ora 14:00.

Të ngjashme