Gjilani i Munishit e mposht Dritën në derbin kontrovers në Fadil Vokrri

Prishtinë | 26 Sht 2021 | 17:16 | Nga Ekonomia Online

Gjilani ka fituar 2:0 ndaj Dritës me 10 lojtarë, në një derbi me polemika të dielën në kryeqytet, në të cilin pati përleshje mes tifozëve dhe vonesa në rifillimin e ndeshjes pas pushimit mes pjesëve.

Derbi i Anamoravës mes Dritës dhe Gjilani i përmbushi pritjet si derbi më i zjarrtë në futbollin elitar kosovar.

Ky ishte triumfi i parë i Ismet Munishit në tre derbi të Anamoravës.

Të ngjashme