Hadergjonaj: Urime Kosovë, oj tokë e bekuar

Prishtinë | 17 Shk 2021 | 11:09 | Nga Ekonomia Online

Florent Hadergjonaj e ka uruar Kosovën për Përvjetorin e Pavarësisë, të cilën para dy vjetëve zgjodhi ta përfaqësojë në arenën ndërkombëtare.

Sot, Kosova i mbushi 13 vjet, pas shpalljes së Pavarësisë nga Serbia më 17 Shkurt 2008.

Mbrojtësi i ekipit kombëtar të Kosovës dhe klubit turk Kasimpasa Hadergjonaj e ka uruar atdheun e vet duke e quajtur tokë të bekuar.

“Urime Dita e Pavarësisë Kosovë. 13 vjet. Kosovë, tokë e bekuar”, shkruhen në fotografinë e Hadergjonajt në fanellën e Kombëtares së Kosovës, të cilën 26-vjeçari e postoi në Instagram.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme