ISIS kërcënon Botërorin në Rusi, “Do ju djegim, vetëm prisni!”

Prishtinë | 15 Qer 2018 | 11:27 | Nga

SIS kërcënon Botërorin në Rusi me anë të një video-mesazhi të publikuar teksa shkruan “Do ju djegim, vetëm prisni!”.

Videomesazhi përmban pamje të stadiumeve, në flakë, ku përfshihet dhe ai i Soçit. “Një masakër si kurrë më parë”, kërcënon ISIS, në një shenjë hakmarrje ndaj Putinit dhe Rusisë. Këto kërcënime kanë ngjallur panik mes tifozëve në Moskë, dhe pse masat e sigurisë janë rritur ndjeshëm nga organizatorët.

https://www.youtube.com/watch?v=vqDaZc8Oecw

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme