Januzaj e mohon prejardhjen shqiptare: Jam belg dhe ndihem i tillë

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 13:19 | Nga

Adnan Januzaj e mohon që është shqiptar nga Kosova.

Ai ka deklaruar në konferencën për shtyp se është belg dhe ndihet belg, përcjellë Lajmi.net.

“Unë kam lindur në Belgjikë, jam belg dhe ndihem belg. Jam i lumtur që ndodhem këtu me shumë lojtarë profesionistë rreth meje”, deklaroi Januzaj.

Ai gjithmonë e ka mohuar prejardhjen e tij.

Ftesa për Januzajn nga Belgjika ishte e papritur, pasi që ai pësoi rënie drastike në karrierë.

Të ngjashme