Juventus – Milan, derbi i kësaj fundjave

Prishtinë | 19 Sht 2021 | 11:12 | Nga Ekonomia Online

Kjo fundjavë do të përmbyllet me një duel tejet interesant në Serie A. Juventusi do ta presë Milanin në kuadër të javës së katërt.

“Zonja e Vjetër” e ka nisur si mos më keq këtë sezon dhe pas tri xhirove ka vetëm një pikë, duke u renditur në vendin e 16-të.

Në anën tjetër, Milani pati një nisje të përkryer të sezonit.

Kuqezinjtë pas tri xhirove kanë nëntë pikë dhe me fitore sonte do të vazhdonin të kryesonin në renditjen tabelare.

Por, Milani do të përballet me mungesën e Ibrahimovic, teksa paraqitja e Giroud mbetet ende në pikëpyetje.

Të ngjashme