Laporta i sigurt, Haaland është lojtari që ka përparësi të blihet nga Barcelona

Prishtinë | 12 Mar 2021 | 21:41 | Nga Ekonomia Online

Joan Laporta është kthyer si president i Barcelonës me plot optimizëm dhe energji, ndërsa për këtë verë synimi i tij madhor është nënshkrimi me Erling Haaland.

Gjatë fushatës së tij, presidenti i ri kishte ngurruar të përmend emra, por ai dhe ekipi i tij e kanë të qartë se sulmuesi i Borussia Dortmund është përparësia e tyre.

Klubi nuk do ta ketë të lehtë që të bëjë parët për lojtarin dhe kjo do të varet edhe nga shitjet.

Philippe Coutinho, Samuel Umtiti, Martin Braithëaite, Junior Firpo dhe Antoine Griezmann që të gjithë mund të largohen për shumën e duhur.

Me 31 gola dhe tetë asistime këtë sezon, është e lehtë të kuptohet pse 20-vjeçari norvegjez është një nga emra më të nxehta në futbollin botëror.

Barcelona do të kërkojë të bëjë nënshkrime të tjera, por me kosto të ulët pasi Haaland është i vetmi lojtar për të cilin kanë ndërmend të paguajnë një shumë të lartë transferimi.

Eric Garcia, Sergio Aguero, Memphis Depay, David Alaba dhe Georginio Wijnaldum janë të gjithë lojtarë të lirë që mund të bashkohen me klubin katalanas.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme