Lazio ‘flet shqip’ për ditëlindjen e Strakoshës

Prishtinë | 20 Mar 2018 | 13:27 | Nga

Thomas Strakosha festoi dje ditëlindjen e tij të 23-të, por në të njëjtën kohë, mbrëmjen së dielës zbriti në fushë për herë të 50-të në Serinë A.

Gëzimit të portierit të Lazios dhe Kombëtares Shqiptare iu bashkuan shumë njerëz të futbollit, por edhe opinionit sportiv, të cilët uruan Thomasin në këtë ditë të veçantë të tij.

Po kaq i veçantë ishte edhe urimi i web-it informative të klubit të Lazios, lalaziosiamonoi.it, që kishte zgjedhur të zëvendësonte fjalën ‘albanese’ ta zëvendësonte me atë shqipe, ‘shqiptar’, në titullin e lajmit.

Më poshtë fotoja, por edhe linku i lajmit të lalaziosiamonoi.it:

http://www.lalaziosiamonoi.it/…

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme