Liverpooli e PSG-ja e kërkojnë sonte përmbysjen në Champions

Prishtinë | 11 Mar 2020 | 16:32 | Nga Ekonomia Online

Ekipi anglez dhe ai francez i kanë humbur ndeshjet e para të së tetës së finales së Championsit nga Atletico Madridi respektivisht Borussia Dortmundi

Liverpooli dhe Paris Saint-Germaini do ta kërkojnë sonte përmbysjen në Ligën e Kampionëve.

Të dyja ekipet i kanë humbur duelet e para nga Atletico Madridi respektivisht Borussia Dortmundi.

Kampioni aktual evropian kishte humbur në Spanjë me rezultat 0:1.

“Reds” do të mundohen ta rikthejnë rezultatin ndaj “Los Colchoneros” sonte për t’u kualifikuar në çerekfinale.

Nga ana tjetër, trajneri Diego Simeone me ekipin e tij shkojnë në Angli për ta ruajtur avantazhin e lojës së parë.

Edhe dueli tjetër i sontëm pritet të jetë mjaft interesant.

Dortmundi e kishte fituar lojën e parë 2:1, ndërsa sonte synon ta ruajë këtë kapital për ta prerë një biletë për çerekfinale.

Mirëpo, PSG-ja është e vendosur të tentojë ta përmbysë rezultatin, në mënyrë që ta shohë veten në mesin e tetë më të mirëve të Championsit.

Të dyja ndeshjet do të zhvillohen sonte, duke filluar nga ora 21:00. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme