Napoli gjithnjë e më afër Pepesë

Prishtinë | 19 Kor 2019 | 15:05 | Nga Ekonomia Online

Napoli po shkon mirë drejt transferimit të Nicolas Pepe-së pasi kanë mbajtur bisedime mjaft positive me Lille.

Klubi francez po i kërkon rreth 65 milionë euro për sulmuesi ne tyre, i cili është lidhur me një transferim në Paris Saint-Germain ose në një nga top klubet e Anglisë.

Mirëpo, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, e ka identifikuar Pepe-në si opsion potencial për napolitanët, dhe tani po provon ta blejë atë.

Sky Sport në Itali raporton që negocaitat mes dy palëve janë duke u zhvilluar, ku klubi nga Serie A është  i gatshëm t’ia ofrojë 22 vjeçarin Adam Ounas në kuadër të marrëveshjes.

Të ngjashme