Ndeshja me Napolin, vendimtare për të ardhmen e Pirlos

Prishtinë | 05 Pri 2021 | 19:04 | Nga Ekonomia Online

Ka raporte në rritje që Juventus do të shkarkojë Andrea Pirlo nëse Bianconerët humbasin kundër Napolit të mërkurën.

Bianconeri dhe Azzurri luajnë ndeshjen e mbetur nga java e tretë.

Loja u ricaktua pasi Napoli nuk arriti të udhëtonte në Torino në tetor pasi ata kishin dy lojtarë pozitivë me COVID-19.

Fillimisht atyre iu dha një humbje 3-0 dhe u ndëshkuan me një pikë, por më pas u vendos që të caktohej sërish për t’u luajtur ndeshja.

Sipas Il Corriere della Sera, loja mund të jetë vendimtare për të ardhmen e Pirlos. “Zonja e Vjetër” mund të vendosë të shkarkojë trajnerin e tyre nëse ata humbin kundër skuadrës së Gennaro Gattusos.

Juventusi është i katërti në tabelën e Serie A, në nivel të njëjtë pikësh me Napolin e vendit të pestë.

Pirlo me siguri do të përballet me shkarkim në rast humbje kundër Napolit, përcjell Gazeta Express.

Ndihmësi i tij Igor Tudor mund ta zëvendësojë atë si një trajner i përkohshëm deri në fund të sezonit, edhe nëse ish-trajneri i Juventusit Max Allegri mbetet në kuadër.

Allegri thuhet se u takua me shefin e Juventusit, Andrea Agnelli në Forte dei Marmi në fundjavë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme