Një nga të vrarët në Laç ishte futbollist

Prishtinë | 29 Pri 2019 | 12:43 | Nga Ekonomia Online

Një nga dy të rinjtë e vrarë mbrëmë në qytetin e Laçit ka qene ish-futbollisti i Kategorisë Superiore dhe të Parës. Kelvin Jushi, i cili së fundmi mbante emrin Jani Jushi.

Në faqen zyrtare të FSHF-së rezulton se Jushi ka qenë aktiv deri në vitin 2014-të, teksa në të kaluarën është aktivizuar me Laçin, Kastriotin dhe Mamurrasin./Panorama Sport/

Mësohet se përplasja me armë zjarri ku mbeti i vrarë Kelvini dhe kushëriri i tij, Mikel Jushi, ndodhi në një prej lokaleve të qytetit të Laçit të njohur si “Piaza”. Lokali ishte në pronësi të Mikel Jushit, djalit të xhaxhait të ish-futbollistit.

Të dy personat, pak pas ngjarjes u dërguan me urgjencë drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, pasi gjendja e tyre paraqitej e rëndë. Por, ende pa mbërritur në spital për ndihmë mjekësore, ata kanë ndërruar jetë për shkak të plumbave që morën në atentat./ Përcjellë /EkonomiaOnline/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme