Për 20 vjet, Neymar më i penguari në Kupën e Botës

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 15:55 | Nga

Brazili nuk arriti të marrë më shumë se një pikë në ndeshjen kundër Zvicrës.

Coutinho ka shënuar për Brazilin, kurse për zviceranët Zuber. Ndeshja ka qenë shumë aktive me shumë aksione dhe shumë ndërprerje.

Gjyqtari i ndeshjes ka referua 30 ndërhyrje të palejueshme, dhjetë prej të cilave kanë qenë direkt në Neymar Jr.

Këto dhjetë faule e bëjnë brazilianin futbollistin më të penguar në Kampionat Botëror në 20 vjetët e fundit.

Para Neymar në këtë aspekt prinë Alan Shearer i Anglisë që ishte penguar në mënyrë të palejueshme 11 herë kundër Tunizisë.

https://youtu.be/Sp241uHMm7Q

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme