Perez flet hapur për “divorc” me Ronaldon

Prishtinë | 05 Kor 2018 | 00:30 | Nga

Një ndarje kaq e papritur mes Real Madrid dhe Cristiano Ronaldo duket se ka tronditur të gjithë, duke krijuar edhe polemika e akuza.

Tifozët e “Los Blancos” e konsiderojnë sulmuesin portugez si idhullin e tyre dhe po fajësojnë presidenti Florentino Perez për këtë largim të CR7 te skuadra e Juventusit.

Nga “frika” e kërcënimit të tifozëve, presidenti ka lëshuar një deklaratë të fortë.

“Dua të di se përse Ronaldo po largohet. Nëse dëshiron të ikë, e ftoj që ta bëjë këtë gjë publikishtNëse do ta bëjë këtë gjë, do ta lë të lirë. Unë dua që të jetë vetë futbollisti ai që ta shpjegojë arsyen e këtij divorci, duke marrë përsipër ai përgjegjësitë”, ka deklaruar presidenti Florentino Perez.

Duke se tifozët dhe mediat spanjolle e konsiderojnë presidentin fajtor që nuk e mbrojti në çështjen e detyrimeve, ndaj dhe Ronaldo kërkoi 30 milionë euro në sezon. “Marrëdhënia mes nesh ka kohë që është e tensionuar”, ka pranuar Perez, që duket se ka vendosur të ulë edhe klauzolën e largimit të sulmuesit portugez në 120 milionë euro.

Ndaj dhe Juventusi është hedhur në sulm për ta sjellë 5 herë fituesin e Topit të Artë në Torino, duke i bërë një ofertë të parë Realit.

Të ngjashme