Ralf Rangnick dëshiron që Man Utd të nënshkruajë me Timo Werner

Prishtinë | 01 Dhj 2021 | 13:37 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i përkohshëm i Manchester United, Ralf Rangnick, është i etur që klubi të bëjë një lëvizje gjatë verës për shkarkimin e gabuar të sulmuesit të Chelseat, Timo Werner.

Trajneri i Djajve të Kuq ka histori me Wernerin, pasi e kishte nënshkruar atë nga Shtutgarti gjatë kohës së tij në RB Leipzig, transmeton Ekonomia Online.

Në atë sezon, Werner ishte në formë të mirë, duke regjistruar 19 gola dhe 13 asistime në 38 paraqitje. Sezonin e ardhshëm ai ishte edhe më i mirë, duke shënuar 28 herë vetëm në Bundesligë dhe duke fituar një kalim te Chelsea në proces.

Megjithatë, që nga mbërritja në Stamford Bridge, forma e tij ka qenë e lëkundur. Werner ka shënuar 15 gola në 64 ndeshje deri më tani.

Sipas Bild, Rangnick është i prirur t’i japë ish-lojtarit të tij mundësinë për të rindezur karrierën e tij në United. Detajet mbi lëvizjen e mundshme janë të pakta në kohën e shkrimit, por marrëdhënia e fortë e Rangnick me shefin e Bluve, Thomas Tuchel mund të ndihmojë që gjërat të shkojnë mirë./EkonomiaOnline/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme