Reali transferon adoleshentin brazilian

Prishtinë | 25 Dhj 2016 | 20:06 | Nga

Me përfundimin e kontratës më 31 dhjetor, 17-vjeçari mund të transferohet në kryeqytetin e Spanjës

Real Madridi mund të shpëtojë nga situata e vështirë Augusto Galvan, pasi gjiganti spanjoll është duke kërkuar nënshkrimin me mesfushorin nga Sao Paulo.

Me përfundimin e kontratës më 31 dhjetor, 17-vjeçari mund të transferohet në kryeqytetin e Spanjës në muajin janar për të nisur stërvitjet me skuadrat e “Los Blancos”, Juvenil dhe Castilas.

Pavarësisht se ka shkëlqyer me skuadrën braziliane, Galvan nuk ka luajtur vitin e kaluar dhe shpreson të largohet nga Sao Paulo për një fillim të ri në Evropë.

Të ngjashme