Sarri do një veteran për zëvendësues të Courtois

Prishtinë | 24 Kor 2018 | 09:22 | Nga

Tekniku italian beson se veterani spanjoll, me të cilin ka punuar tek Napoli, është zëvendësimi më i qëlluar për belgun që është afër transferimit në Madrid.

Trajneri i ri i Chelsea Maurizio Sarri është i interesuar që ta transferojë portierin Pepe Reina nga Milan gjatë këtij afati kalimtar.

Me Thibaut Courtois që është shumë afër kalimit tek Real Madrid, Blutë janë në kërkim të një zëvendësimi kualitativ për belgun.

Dhe Sarri, që ka punuar me Reina gjatë kohës së qëndrimit të tij tek Napoli, beson se veterani spanjoll është njeriu i duhur për të qëndruar mes shtyllave.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme