Takimi emocionues i Messit më fëmijët pas kthimit në Argjentinë

Prishtinë | 14 Kor 2021 | 17:19 | Nga Ekonomia Online

Pas shumë finaleve e shumë tentimeve, Lionel Messi ka arritur që t’i heshtë kritikët.

Pasi ka fituar gjithçka në nivel klubesh, ai arriti që të triumfojë edhe me Argjentinën, vendin e tij ku ka marrë jo pak kritika gjithmonë.

Sido që të jetë, ai në fund ia doli, e fitoi Kupën e Amerikës dhe për të gjithë është një trofe i veçantë, sidomos për ata të Argjentinës, që mezi e kanë pritur këtë ditë.

Futbollistët tashmë janë nëpër shtëpitë e tyre dhe takimi me familjarët ka qenë vërtetë emocionues.

Në videon më poshtë, shihet Leo Messi kur takon fëmijët e tij, por edhe futbollist të tjerë, video shumë emocionuese, që tregon më së miri se sa shumë e ka priur Argjentina këtë trofe.

Të ngjashme