Tuchel: Kundër Liverpoolit ndeshje vendimtare

Prishtinë | 26 Nën 2018 | 09:41 | Nga Ekonomia Online

Vikendi i skuadrave evropiane përfundoi, tani është koha për Ligën e Kampionëve.

E mërkura do të na servojë ndeshjen mes PSG-së dhe Liverpoolit, vendimtare për dy pozitat e para në Grupin C.

Trajneri i skuadrës franceze, Thomas Tuchel, është i vetëdijshëm për kualitetet e Reds, ai preferon lojë ekipore dhe jo individuale, edhe pse ka një skuadër plotë me yje.

“Do të jetë një ndeshje komplet ndryshe. Jemi të vetëdijshëm se të gjithë po mendojnë për këtë ndeshje”.

“Është një ndeshje vendimtare dhe me shumë presion, por ne i duam këto sfida”.

“Luajmë si skuadër, së bashku, sepse Liverpooli është shumë i fortë”. Ka thënë Tuchel.

Në Grupin C prinë Liverpooli me gjashtë pikë, aq sa Napoli, kurse PSG ka pesë pikë. Në fund renditet Crvena Zvezda me katër pikë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme