United heq dorë nga Maguire

Prishtinë | 27 Qer 2019 | 13:38 | Nga Ekonomia Online

Manchester United i ka dhënë fund interesim për mbrojtësin e Leicester City-t, Harry Maguire, sipas raportimeve nga Daily Mirror.

Djajtë e Kuq dëshpërimisht po duan që ta përforcojnë repartin e mbrojtjes, dhe qendërmbrojtësi anglez preferohet shumë nga trajneri i tyre, Ole Gunnar Solskjaer.

Megjithatë, United raportohet të jetë tërhequr nga lufta për transferimin e tij pasi që Leicester ia ka vënë një çmim prej 112 milionë funtesh.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme