Unitedi po negocion për transferimin e Moratas

Prishtinë | 13 Gus 2022 | 14:44 | Nga Ekonomia Online

Manchester Unitedi është në kërkim të një sulmuesi dhe ka nisur bisedimet me skuadrën madrilene, Atletico Madrid, për transferimin e spanjollit Alvaro Morata.

Kështu ka shkruar të shtunën mediumi anglez “The Athletic”.

Çmimi i vendosur nga Atletico për sulmuesin spanjoll është 35 milionë euro.

Në rast se “djajtë e kuq” pajtohen ta shpenzojnë këtë shumë të parave për të, atëherë Morata do të rikthehej në Premier League.

29-vjeçari në Premier League ishte pjesë e Chelseat dhe arriti t’i shënonte 16 gola në 47 paraqitje. Kishte edhe gjashtë asistime.

Të ngjashme