Valdes kthehet në Barcelonë

Prishtinë | 30 Pri 2021 | 15:19 | Nga Ekonomia Online

Kthimi i Víctor Valdés në FC Barcelona ka qenë një thashetheme që kur Joan Laporta u shfaq në zgjedhjet presidenciale, por duket se ai nuk e kishte vendosur deri më tani.

Ish-portieri katalan më në fund ka rënë dakord të kthehet në klub për të trajnuar portierët e akademisë.

Ai është një nga portierët më të mirë që kanë kaluar nëpër Camp Nou dhe ka shumë përvojë për të trajnuar të rinjtë.

Sipas Sport, Valdés do të jetë i ngarkuar me trajnimin e portierëve të La Masía pasi klubi e konsideron atë si një nga më të kualifikuarit për të transmetuar ADN e Barçës te portierët e saj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme