Vdes ish-sulmuesi i Liverpoolit, Roger Hunt

Prishtinë | 28 Sht 2021 | 14:14 | Nga Ekonomia Online

Ish-sulmusi i Liverpoolit, Roger Hunt ka vdekur sot në moshën 83-vjeçare, ka njoftuar klubi anglez.

Hunt, që ishte pjesë e ekipit të Anglisë të vitit 1966 që fituan Kupën e Botës shënoi 244 gola në ligë për Liverpoolin.

Klubi tha në një deklaratë të postuar në llogarinë e tyre zyrtare në Twitter: “Ne po mbajmë zi për vdekjen e ish -lojtarit legjendar Roger Hunt.

“Mendimet e të gjithëve në Liverpool Football Club janë me familjen dhe miqtë e Roger në këtë kohë të trishtuar dhe të vështirë. Pusho në paqe, Sir Roger Hunt 1938 – 2021.”

Të ngjashme