Vdes lojtari i njohur në moshën 32-vjeçare

Prishtinë | 13 Maj 2022 | 18:58 | Nga Ekonomia Online

Një lajm i trishtë ka ardhur nga Polonia ku është ndarë nga jeta në moshën 32-vjeçare basketbollisti i njohur, Dawid Brek.

Ai luante në pozitën e organizatorit dhe për ekipin Ene Basket nga Poznan.

Ai ishte kapiten i skuadrës që garonte në ligën e dytë të Polonisë.

“Zemrat tona të basketbollit u thyen sot. I shprehim ngushëllimet familjes së kapitenit tonë David Brek”, thuhet në njoftimin e klubit, duke mos dhënë detaje se çka e shkaktoi vdekjen e tij.

Të ngjashme