ZYRARE: Ky klub e fiton të drejtën të garojë në Serie A

Prishtinë | 25 Kor 2018 | 16:58 | Nga

Chievo ka arritur të fitojë betejën me Gjykatën federale dhe kështu nuk mund të procedohet.

Klubi i Seria A ka ka arritur të zhvlerësojë proçedimin në ngarkim për shkëmbimet e shkumta me Cesenën nga 2018 deri në 2017.

E gjitha kjo do të thotë se Chievo do të qëndrojë në Seria A, madje nuk do të ketë as penalitete me heqje pikësh. Prokuroria e Federatës italiane ka të drejtë për apelim.

Nga ky vendim është “prekur” Crotone që priste të ngjitej në Seria A, duke i zënë vendim Chievos.

 

Të ngjashme