Suspendohet ndeshja Kroaci-Kosovë shkaku u reshjeve

Zagreb | 02 Sht 2017 | 21:22 | Nga

Është ndërprerë ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës në Maksimir të Zagrebit.

Gjyqtarët në bashkëpunim me zyrtarët e UEFA-s, kapitenët dhe trajnerët e të dy skuadrave ka vendosur të shtyjë ndeshjen Kroaci – Kosovë për 10 minuta, më pas do të marrin një vendim përfundimtar.

Kosova dëshironte që kjo ndeshje të zhvillohej, por zyrtarët e Kroacisë ishin kundër që kjo ndeshje të luhej.

Deri në minutën e 23, ndeshja ishte e barabartë 0:0.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme