Sveçla: Strukturat kriminale dëmtuan veturat e qytetarëve dhe të Policisë, 11 persona u lënduan

Prishtinë | 01 Gus 2022 | 13:26 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Punëve të Brendshme në Qeverinë e Kosovës, Xhelal Sveçla, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin, Albin Kurti, ka folur për situatën e krijuar në veri të vendit.

Sveçla ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme janë lënduar 11 qytetarë të cilët kanë marrë trajtimet e nevojshme mjekësore dhe janë dëmtuar disa vetura private të qytetarëve si dhe veturat zyrtare të Policisë së Kosovës.

“11 qytetarë janë lënduar, të cilët kanë marrë trajtimet e nevojshme. Janë dëmtuar disa vetura të qytetarëve dhe të Policisë së Kosovës nga strukturat kriminale ilegale të armatosura, për çka tashmë Policia ka nisur hetimet”, tha ai.

Sipas Sveçlës tashmë disa barrikada janë larguar dhe po vazhdojnë të largohen edhe barrikadat tjera të mbetura.

Ministri Brendshëm tha se bashkë me organet e rendit po punohet që i gjithë procesi të shkojë në rregull.

Të ngjashme