Tahiri për vdekjen e Havë Malokut: Grua shembull për forcën e saj

Prishtinë | 22 Qer 2024 | 12:37 | Nga Ekonomia Online

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka ngushëlluar familjen Maloku, me rastin e vdekjes së Havë Malokut.

E ndjera ishte gruaja e veprimtarit, publicistit dhe aktivistit për liri e pavarësi, Enver Maloku.

Tahiri u shpreh se Hava mbante dhimbjen dhe peshën e familjes, si dhe thotë se ajo ishte një grua shembull për forcën dhe përkushtimin e saj.

Të ngjashme